KONST / Litografier / Färglitografi 12319022
nr 1231 9022
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, "Mitt hem i Haapsalu". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 40x55 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:56:51
28/1 17:57:23
1.500 kr
28/1 18:50:11